قیمت بیت کوین به کدام سمت حرکت می کند؟ قیمت ثابت این روزها یادآور اوایل 2017 میلادی

شاید این روزها زمانیکه اطرافیانتان از شما ارزش بیت کوین¬هایتان را می¬پرسند پس از بررسی قیمت ها و دیدن حرکت قیمت اطراف 9200 دلار جوابتان " همون قیمت ماه قبل" می باشد.

شاید این روزها زمانیکه اطرافیانتان از شما ارزش بیت کوین­هایتان را می­پرسند پس از بررسی قیمت ها و دیدن حرکت قیمت اطراف 9200 دلار جوابتان ” همون قیمت ماه قبل” می­ باشد.

عاقبت چه می شود

قیمت بیت کوین در شش هفته­ ی گذشته تقریبا ثابت بوده است و به سختی نوسانی 2 درصدی در اطراف میانگین قیمت این بازه زمانی از خود نشان می­دهد. به همین خاطر برخی حتی نگاهی همچون ارزهای با ارزش ثابت به بیت کوین پیدا کرده ­اند.

تکامل

در ابتدای سال 2017 نیز قیمت بیت کوین برای 3 ماه در حدود 900 دلار نوسان می­کرد تا اینکه در فصل دوم این سال با رشد ناگهانی 300 درصدی همه را شکه کرد و به حرکت صعودی خود ادامه داد. اما سوال حال حاظر پس از گذشت بیش از 6 ماه از سال 2020 اینست که آیا بیت کوین قادر به رشد می­باشد و یا اینکه باید منتظر کاهش هرچه بیشتر آن باشیم.

ابتدای سال 2020 بیت کوین شروع خوبی از خود به نمایش نگذاشت و هرچند افرادی که بعد از افت قیمت­ ها در پنجشنبه سیاه ،در ماه مارچ بروی این ارز سرمایه گذاری کرده باشند تا الان چیزی حدود 180% در سود هستند. همین قضیه باعث شده این افراد برای برداشت حداقل بخشی از سود خود در هفته­های اخیر اقدام به فروش بیت کوین نمایند .

اما داستان از جایی شروع می­شود که ماینرها در حال حاظر با کاهش 50% درآمد نسبت به قبل از هالوینگ مواجه شده­اند و این فشار فروش از سوی افرادی که پس از سقوط قیمت­ها بر روی این ارز سرمایه گذاری کرده­اند، روندی نزولی در بازار حاکم نموده­است. هرچند در حال حاظر قیمت نزدیک به سقف کانال نزولی بوده و با تثبیت قیمت بالای 9350 از این کانال خارج خواهد شد.

با یک نگاه به روند هفتگی معاملات بیت کوین و با رسم خطوط فیبو برای قله­ ی 2017 و دره­ی 2019 مشاهده می­شود که بیت کوین درگیر ناحیه­ی 0.38 فیبو می­ باشد. در صورت عبور قیمت از این ناحیه، ناحیه­ی بعدی حساس قیمت حدود 11.500 دلار در 0.5 فیبو می­ باشد. هرچند که در صورت شکست کانال فعلی قیمت و نزول هرچه بیشتر قیمت بیتکوین به نواحی زیر حمایت کانال (کمتر از 8350 دلار) حمایت فیبو در ناحیه­ی 7000 دلار خواهد بود. با بررسی مکدی در بازه­ی هفتگی نشانه­ هایی از تغییر روند به سمت صعود قیمت­ها به چشم می­خورد که حاکی از فعالیت گاوهای بازار به منظور شروع حرکت صعودی می ­باشد.

در این میان عده­ای در فکر تبدیل دارایی خود به ارزهای با قیمت ثابت می­باشند. با توجه به مقاله­ی اخیر فوربس در مورد گسترش پر شتاب تتر به منظور دستیابی به حجم بازار 10 میلیارد دلاری و مصاحبه بنیان گذار این ارز در زمینه­ی میل او به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جای نگرانی برای نگهداری ارز تتر در شرایط حاظر وجود دارد. از همین رو منطقی به نظر میرسد که بخش عظیمی از سرمایه­ها از سمت تتر به سوی بیت کوین و دیگر ارزهای با پتانسیل بالا حرکت کند.

حرکت صعودی بیت­ کوین

در صورت عبور قیمت از 9350 دلار همچنان مقاومت­هایی تا رسیدن به هدف 11.500 دلاری در سر راه آن خواهد بود. پیش از هرچیز حجم بالایی از بیت کوین در حدود 9500 دلار در بایننس برای فروش گذاشته شده­است. همچنین 10.500 دلار در طی این سال ­ها مقاومتی پایدار و تاثیرگذار بوده است. هرچند که با توجه به نگرانی ­های حول تتر درحال حاظر سناریوی صعودی از شرایط قابل قبولی برخوردار است.

حرکت نزولی بیت­ کوین

در صورت نزول قیمت نیز حجم بالایی از خرید در حدود 8900 دلار سفارش­گیری شده­است. در صورت شکست این مقاومت بنظر قیمت 8350 دلار مقاومت مهم بعدی در سر راه نزول قیمت خواهد بود. در صورت شکست این مقاومت قیمت 7000 دلاری برای بیت کوین هدف بعدی خرس­های بازار خواهد بود. هرچند با شرایط فعلی پیش آمده برای تتر احتمالا خرس­های بازار حداقل در کوتاه مدت شرایط مساعدی نخواهند داشت و بازار دست گاوها خواهد بود.