ارز دیجیتال چیست؟

در این مطلب قصد داریم مقدماتی بر ارزدیجیتال و نکاتی که باید بدانید و تاریخچه ای بر ارز دیجیتال را برای شما شرح دهیم.

Cryptocurrency نوعی پول دیجیتال است که به گونه ای طراحی شده است که ایمن و در بسیاری از موارد ناشناس باشد.

این یک ارز همراه با اینترنت است که از رمزنگاری استفاده می کند ، فرآیند تبدیل اطلاعات خوانا به یک کد تقریبا غیرقابل رمزگذاری ، برای پیگیری خریدها و نقل و انتقالات.

رمزنگاری به دلیل نیاز به برقراری ارتباط امن در جنگ جهانی دوم بدنیا آمد. در دوره دیجیتال با عناصر نظریه ریاضیات و علوم کامپیوتر تکامل یافته است تا راهی برای تأمین امنیت ارتباطات ، اطلاعات و پول بصورت آنلاین شود.

اولین cryptocurrency بیت کوین بود که در سال 2009 ایجاد شد و هنوز هم شناخته شده ترین آن است. در دهه گذشته میزان گسترش ارزهای رمزنگاری شده افزایش یافته است و هم اکنون بیش از 1،000 در اینترنت موجود است. بیت کوین در اواخر سال گذشته تا قبل از سقوط دوباره به حدود 6،000 دلار در پایان سال گذشته به $ 20،000 رسیده است.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد ارزهای رمزپرداخت بدانید وجود دارد.

ارز دیجیتال چیست؟

واحدهای cryptocurrency از طریق فرآیندی به نام معدن ایجاد می شوند که شامل استفاده از توان رایانه برای حل مشکلات پیچیده ریاضی تولید سکه می باشد. کاربران همچنین می توانند ارزها را از واسطه ها خریداری کنند ، سپس آنها را با استفاده از کیف پول رمزنگاری ذخیره و خرج کنند.

ارزها و برنامه های کاربردی فناوری blockchain هنوز از نظر مالی کمی پدیدار می شوند و انتظار می رود کاربردهای بیشتری داشته باشد. معاملات از جمله اوراق قرضه ، سهام و سایر دارایی های مالی در نهایت با استفاده از این فناوری قابل معامله است

رایج ترین ارزهای رمزپایه چیست؟

بیت کوین: بیت کوین اولین و رایج ترین معاملات تاکنون رمزنگاری شده است. این ارز توسط Satoshi Nakamoto در سال 2009 ساخته شد ، یک چهره مرموز که بنیادهای خود را توسعه داده است. این بازار از ماه مه 2018 حدود 128 میلیارد میلیارد دلار سرمایه دارد.


اتریوم: اتر توسعه یافته در سال 2015 ، اتر ارز است که مورد استفاده در blockchain اتریوم ، دومین cryptocurrency محبوب و ارزشمند است. اتر از ماه مه سال 2018 حدود 56 میلیارد دلار سرمایه در بازار دارد. با این حال ، اتر سفری آشفته داشته است. بعد از یک هک بزرگ در سال 2016 ، آن را به دو ارز تقسیم کرد ، در حالی که ارزش آن در یک مرحله به 1.300 دلار می رسد اما قبلاً به طور خلاصه سقوط کرده است و به حداقل 10 سنت رسیده است. این امر به عنوان یک پرچم پرتاب برای سایر Cryptocur ارزها در سال 2017 که از کد blockhere های اتریوم استفاده می کنند ، بسیار محبوب است.


Ripple: Ripple یکی دیگر از سیستم های توزیع دفتر توزیع شده است که در سال 2012 تأسیس شده است. Ripple را می توان برای ردیابی انواع بیشتر معاملات ، نه فقط از رمزنگاری استفاده کرد. شرکتی که در پشت آن قرار دارد با بانکها و مؤسسات مالی از جمله سانتاندر همکاری داشته است. این سرمایه حدود 24 میلیارد دلار سرمایه دارد.


Litecoin: این واحد پول بیشتر شبیه به بیت کوین است ، اما سریعتر در جهت پیشرفت نوآوریهای جدید از جمله پرداخت سریعتر و فرآیندهای سریع تر حرکت کرده است تا معاملات بیشتری را امکان پذیر سازد. ارزش کل Litecoin حدود 6 میلیارد دلار است

چرا از cryptocurrency استفاده می کنید؟

Cryptocur ارز به دلیل ایمن بودن و فراهم کردن سطح ناشناس بودن شناخته شده است. معاملات در آنها نمی تواند جعلی یا معکوس شود و گرایش کم هزینه ای وجود دارد ، و این امر قابل اطمینان تر از ارز معمولی است. ماهیت غیرمتمرکز آنها به این معنی است که آنها در دسترس همگان هستند ، اگرچه می توان آنها را پیچیده ساخت و تعداد کمی از فروشگاه ها آنها را برای هزینه قبول کرد.

بعنوان یک شکل جدید از پول نقد ، بازارهای رمزنگاری به طور ناگهانی رونق گرفته اند ، به این معنی که یک سرمایه گذاری کوچک می تواند مبلغ زیادی در طول شب شود.

این امر باعث شده است که دلالان حرفه ای و آماتور در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کنند و آنها را به عنوان راهی سریع برای بازپرداخت یا بخشی از سبد سرمایه گذاری ببینند. اما همین کار به روش دیگر انجام می شود. مردم به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه باید از نوسانات بازار و خطرات ناشی از خرید آنها آگاه باشند. آنها چندین بار به میزان قابل توجهی کاهش یافته اند و سرمایه گذاران بالقوه میلیون ها دلار آن را خرج کرده اند.

به دلیل سطح ناشناسی که ارائه می دهند ، ارزهای دیجیتال معمولاً با فعالیت غیرقانونی ، بخصوص در وب تاریک همراه هستند. کاربران هنگام انتخاب خرید ارز باید مراقب کانکشن ها باشند.