ژاپنی ها پول برای خرج کردن دارند، آیا این پول ها در حال تبدیل به کریپتو می باشند؟

بانک مرکزی ژاپن اعلام کرده که میزان سرمایه­­های ارزی در گردش در این کشور پس از توزیع بسته ­های حمایتی کرونا حدود 6% افزایش یافته است. سرمایه­ گذاران ژاپنی حتی پیش از تعیین بسته­ های معیشتی مشغول به خرید هرچه بیشتر کریپتو بودند.

بانک مرکزی ژاپن اعلام کرده که میزان سرمایه­­ های ارزی در گردش در این کشور پس از توزیع بسته ­های حمایتی کرونا حدود 6% افزایش یافته است. سرمایه­ گذاران ژاپنی حتی پیش از تعیین بسته ­های معیشتی مشغول به خرید هرچه بیشتر کریپتو بودند.

دولت ژاپن مبلغی معادل 100 هزار ین –حدود 936 دلار- برای افراد در نظر گرفته که این مبلغ برای برخی خانوارها به 300 هزار ین می­رسد. این در حالیست که مبلغی مجزا برای شرکت ­های تحت تاثیر این ویروس در نظر گرفته شده است.این حجم عظیم از پول در حالی در بین مردم توزیع شده که هزینه­ های زندگی در ژاپن در پی شیوع ویروس تغییری نداشته است.

در بررسی معاملات ماه آوریل، تعداد معاملات با ارزش 1200 دلار چیزی حدود 4 برابر ماه قبل بوده است. از همین رو گمانه ­زنی هایی در مورد خرج کمک­ های معیشتی دولت آمریکا برای خرید کریپتو، با وجود تعطیلی گسترده در این کشور شکل گرفت.

در ماه مارچ نیز سرمایه­گذاران ژاپنی میزان دارایی ­های خود از ارزهای مهم را به مقادیر 11% در بیت کوین، 5.7% در اتریوم و 6.7% در ریپل و نرخ­های مشابه در دیگر ارزها افزایش داده اند.

این درحالیست که بسته­ های کمک معیشتی از ماه بعد یعنی آوریل پرداخت شده ­اند و این به معنی سرمایه­ گذاری هرچه بیشتر ژاپنی­ ها بعد از پنجشنبه سیاه در بازار کریپتو می­باشد.