شرایط امیدبخش تکنیکالی

بررسی کندل های شش ماهه با سیستم اندیکاتوری تام دمارک نشان دهنده ی شرایطی مطلوب برای رشد طولانی مدت بیت کوین می باشد.

شرایط امیدبخش تکنیکالی

در کنار بررسی ساختار تکنیکال قیمت، معاملات آتی بیت کوین نیز چشم اندازی مثبت برای قیمت ها ترسیم می کند. این در حالیست که بررسی ها نشان دهنده ی اشباع قیمت خرید نمی باشند.

احتمالا همین چشم لنداز روشن عاملی برای انتقال حجم های بالایی از بیت کوین از صرافی ها به حساب های شخصی برای نگه داری میان مدت بوده است.

افزایش هش ریت تمام عوامل را گرد هم می آورد

پس از هالوینگ بیت کوین در 11 می، بسیاری پیش بینی کاهش شدید هش ریت بیت کوین را داشتند. با اعمال هالوینگ میزان بیت کوین استخراجی ماینر ها یک شبه نصف شد اما داده های موجود حاکی از بازگشت هش ریت به محدوده ی قبل از هالوینگ رسیده که نشان از ادامه ی فعالیت ماینر ها و امید آنها به آینده ی بازار دارد.

در کنار این قضیه فارم های بزرگ ماینینگ در سیچوان چین همچنان سوددهی بالایی دارند. علاوه بر این وقوع بارش های پی در پی باعث کاهش هزینه ی برق و عدم تمایل صاحبان ماینر ها به فروش بیت کوینشان برای پرداخت هزینه ها شده است. در این شرایط فشار فروش تحمیل شده به ماینر ها پس از هالوینگ به میزان دوره های قبل نیست.

بدین ترتیب فشار فروش پایین روی ماینر ها، شرایط مطلوب تکنیکالی طولانی مدت بیت کوین، هادلینگ بیت کوین (خرید به عنوان سرمایه گذاری طولانی مدت)، افزایش سرمایه گذاران بزرگ در این بازار و سرمایه گذاری موسسات مختلف در بیت کوین، موجب افزایش هرچه بیشتر احتمال شروع روند صعودی در سال 2021 شده است.