معاملات هرچه بیشتر اتریوم در مقابل کاهش معامله ی بیت کوین

پس از شیوع کرونا معاملات اتریوم در سطح بالایی در جریان است در حالیکه معاملات بیت کوین کاهش چشمگیری یافته­ است. بررسی­های غیر رسمی نشان دهنده­ی خروج مقدار بالایی بیت کوین از حساب کاربران در صرافی ­ها در طی سه ماه گذشته می­باشد.

بعد از پنجشنبه­ ی سیاه میزان بیت کوین حساب­ های موجود در صرافی ها به سرعت درحال کاهش است این در حالیست که مقدار اتریوم موجود شرایط پایداری از خود نشان می­دهد. یکی از دلایل نگهداری کوین ها در صرافی ­ها نیاز به تبدیل سریع آنها با اخبار می­باشد. حال آنکه در ماه ­های اخیر معامله­ گران بیت کوین ترجیح به نگه­داری این رمزارز دارند.

از سوی دیگر اجرای پروژه ­های مختلف مرتبط با اتریوم مخصوصا سرمایه­گذاری غیر متمرکز (DeFi) که نیازمند استفاده از اتریوم می­باشد تاثیر به سزایی بر روی سرمایه­ گذاران داشته است. همچنین با توجه به اعتبار و قدمت این ارز، می­توان انتظار داشت بسیاری از آن به عنوان گزینه ­ای امن در سرمایه­ گذاری غیرمتمرکز استفاده کنند.

قیمت نسبی اتریوم به بیت­کوین این اواخر قدری افزایش یافته، اما در مقیاس بلند مدت تقریبا نسبتی ثابت از خود به نمایش می گذارد. هرچند که زمزمه ­های رونق بازار آلت­کوین ­ها این روزها به گوش می­ رسد. بجز معدودی از رمزارزها، بسیاری با قیمتی بسیار پایین تر از سقف قیمتشان در حال معامله ­اند. اتریوم زمانی با قیمتی حدود  1400 دلار معامله می­شد که پس از آن قادر به رسیدن به قیمتی معادل 20% اوج قیمتی خود نبود. این در حالیست که بیت کوین در حال حاظر در قیمتی حدود 50% سقف قیمتی خود در حال معامله می ­باشد.