5 نکته ی فاندامنتالی که نشان دهنده ی شروع رالی صعودی بیت کوین در 2021 می باشند

در حالیکه طی 2 ماه گذشته قیمت بیت کوین بین 8600 و 10.000 دلار در رفت برگشت بوده و  با توجه به دامنه تغییرات قیمتی پایین بیت کوین از ماه می و ناتوانی گاو ها در شکست مقاومت 10500 دلاری، اما همچنان 5 عامل بنیادی نشانگر پتانسیل بسیار بالایی برای شروع روند صعودی قوی از 2021 می باشند.

شرکت های سرمایه گذاری پیوسته در حال سرمایه گذاری در بیت کوین

در طی 10 روز گذشته قیمت بیت کوین تغییرات بسیار پایینی از خود نشان داده که نشان دهنده ی احتیاط تریدر ها در این ناحیه ی حساس قیمتی می باشد. چرا که مسیر حرکت قیمت در هفته های آتی می تواند مسیر حرکت قیمت طی سال جاری را مشخص نماید.

با گسترش بیماری کووید-19 و شرایط ناپایدار اقتصادی در حال حاظر نگرانی های کوتاه مدتی برای تمامی بازارهای مالی بوجود آمده و بازار کریپتوها هم ازین قاعده مستثنی نیست. با این وجود اغلب تریدرها نگاهی مثبت به وضعیت بیت کوین در میان مدت دارند.

در بازه ی بلند مدت عوامل کلیدی متعددی نشانگر بازگشت قیمت بیت کوین و شروع روند صعودی می باشد که در این بین هادلینگ (HODLing) یا جمع آوری بیت کوین به عنوان کالای سرمایه ای از مهمترین نشانه ها می باشد.

رافائل شالتز-کرفت با اشاره به نتایج جدید ترین بررسی های صورت گرفته در زمینه هادلینگ، از افزایش اعتماد سرمایه گذاران به آینده ی بیت کوین گفت. ویی همچنین افزود که میزان بیت کوینی که در طی یک سال گذشته در حساب ها بلوکه شده چیزی حدود 61% ارزیابی کرد که بالاترین نرخ تا به امروز می باشد که نشانگر عدم تمایل افراد به فروش بیت کوین در قیمت فعلی می باشد. در این میان 44% از دارایی ها در 2 سال گذشته و 30% در 3 سال گذشته هیچ جابجایی ای نداشته اند.

این در حالیست که با وجود افت قیمت بیت کوین به حدود 3800 دلار در مارچ 2020 همچنان سرمایه گذاران در حال خرید و نگه داری بیت کوین بودند.

آلیستر میلن مدیر سرمایه گذاری صندوق آلتانا با اشاره به عدم تاثیر ریزش قیمت ها در عزم سرمایه گذاران شرایط فعلی را مشابه هادلینگ سرمایه گذاران در قیمت های اطراف 400 دلاری بیت کوین دانست که به روند صعودی دو ساله ی این ارز انجامید. از همین رو احتمال افزایش قیمت ها را از حدود هادلینگ 70% دارایی ها دانست.

شرکت های سرمایه گذاری پیوسته در حال سرمایه گذاری در بیت کوین

دارایی های تحت نظر صندوق بیت کوین گری اسکیل از ماه مارچ 2020 تا به الان با بیش از 100% رشد به مبلغی بیش از 3.5 میلیارد دلار رسیده است. با توجه به محدودیت های موجود برای سرمایه گذاری روی بیت کوین در ایالات متحده این صندوق به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری در بیت کوین برای دیگر موسسات می باشد.

برخی از منابع گمانه زنی هایی درباره ی خریداری بیت کوینی بیش از 150% آنچه پس از هالوینگ ماین شده، توسط این صندوق می کنند. این درحالیست که یکی از محققین مساری میزان بیت کوین خریده شده این شرکت را حدود 31% بیت کوین ماین شده پس از هالوینگ می داند. فارغ از اینکه کدامیک از این گزارشات اعتبار بالاتری دارد، حتی در صورت صحت 31% خریداری شده، همچنان این مقدار رقم بسیار بالایی می باشد.