درشرایط نابسامان ارزهای ملی و نگرانی های تورمی، بیت کوین به پیش می تازد.

در تکاپوی کاهش ارزش ارزهای ملی و افزایش بدهی ­های عمومی احتمال استفاده­ ی رایج بیت کوین طی 2 سال آینده قوت بیشتری گرفته­ است. اخیرا نیک کارتر، یکی از چهره ­های برجسته­ ی بازار کریپتو به شباهت شرایط فعلی با وضعیت پیش از بحران اقتصادی کشورهای آسیایی در دهه 90 و افول ارزش ارزها اشاره کرده است. وی با بیان مشکلات حال حاظر بسیاری از پول ­های رایج و انباشت بدهی در بازارهای محلی، نگرانی خود از ادامه وضعیت و تاثیر منفی آن بر زندگی صدها میلیون نفر را ابراز کرد. در ادامه وی به گسترش استفاده از کریپتو به در صورت ادامه ­ی روند اشاره می­کند.

فعالان دیگری همچون تور دمستر، با اشاره به شرایط حساس پس از شیوع کرونا احتمال وقوع تورم شدید در پی بدهی­ های شدید دولت ­ها را مورد اشاره قرار می­دهد. وی تورم پیش رو در 12 تا 24 ماه آینده را حتمی دانسته و تنها مسئله را زمان و میزان این تورم می­داند.

در ارزیابی شرایط پیش رو، دمستر حتی پا فراتز گذاشته و تغییرات بزرگ جهانی ­ای را متصور می­شود که وضعیتی مشابه شرایط ابر تورمی فرانسه دارد که به انقلاب فرانسه در اواخر دهه 1780 میلادی می­انجامد. وی با بیان این نکته که رالی صعودی بیت­ کوین در سال 2017 بیشتر حاصل طمع افراد بوده ­است، شرایط صعود قیمت بیت کوین در 2020 و 2021 را ماه عسل ترس می­داند روندی انفجاری برای قیمت متصور است. وی با اشاره به صف ­های متشکل برای دستمال کاغذی و گوشت، شرایطی مشابه برای بیت کوین و طلا متصور می­شود و توصیه می­ کند تا پیش از شروع اتفاقات خود را جلوی این خسارات بیمه کنیم و وضعیت حال حاظر را آرامش قبل از طوفان می­داند!!! (هنوز طوفان اصلی در راه است.)

رابرت بریدلاو، مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه­گذاری کریپتو و دارایی­های دیجیتال، نیز شرایط اقتصادی بی­ثبات فعلی را فضایی برای رشد ارزش و محبوبیت ارزهای دیجیتال دانست. او با بیان اینکه حرکت قیمت بیت کوین بسیار سریع اتفاق می­افتد گوش زد کرد که پس از شکست سقف 100.000 دلاری قیمت بیت­کوین، سال 2017 را تنها یک دست گرمی برای آنچه در چندسال آینده پیش روی بیت کوین می ­باشد توصیف نمود.