کریپتو ها پس از بحران BitMEX

BitMAX
BitMAX

چند روز پیش مالک بیت مکس بخاطر عدم اتخاذ پروتکل های مناسب مقابله با پولشویی مورد اتهام قرار گرفت. علی رغم اینکه این مورد خطری برای سرمایه های موجود به همراه نداشت، و شبکه ی بیت کوین و دیگر کریپتوها تحت حمله ی هکرها قرار نگرفته بود و به درستی کار می کرد، اما قیمت ها در بازار تحت این خبر با ریزش مواجه شدند.

پنجشنبه کمیسیون تجارت آتی کالاها، ادعا کرد که بیت مکس در حال فعالیت غیرقانونی بوده و در حال حمایت از پول شویی با عدم اتخاذ پروسه های لازم می باشد. بدین ترتیب که این شرکت باید تدابیری به منظور احراز هویت و همچنین اطلاع رسانی فعالیت های مشکوک مالی در حین تراکنش ها را گزارش نماید.

به طور مثال این شرکت حدود 1 میلیارد دلار کارمزد از زمان بازرسی های شش سال پیش تا کنون بدست آورده است که بیشتر آن از کاربران آمریکایی تحصیل شده بود با وجود آنکه شهروندان آمریکا از معامله در پلتفرم ها منع شده اند. بر همین مبنا دستور هشدار دهی به شهروندان آمریکایی که قصد ثبت نام در بیت مکس را داشتند صادر شد.

این مورد در کنار ابتلا به کرونای رییس جمهور آمریکا و بانوی اول، موجب افت شدید قیمت ها در بازار کریپتوکارنسی در عرض چند ساعت شد. این مورد نه تنها روی بیت کوین تاثیر گذار بود، که حتی با شدت بیشتری آلت کوین ها را هم با ریزش مواجه نمود.

ویلی وو، تحلیلگر  مطرح می گوید که بیت کوین با توجه به تحرکات بازار به زودی از شرایط فعلی عبور خواهد کرد. همچنین علامت های مشخصی از کاهش تلاطم، دستکاری نمودارها، بهبود حرکت های طبیعی بازار و همچنین ورود پول موسسات به بازار، قابل مشاهده می باشد.

مایک نووگرتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال نیز نظر مشابهی دارد و معتقد است بحران بیت مکس شرایط حادی در بازار به وجود نخواهد آورد. او می گوید که بیت کوین دنیایی بزرگ و فراتر از یک نفر و یک صرافی دارد. از همین رو معتقد است که الان زمان سرمایه گذاری روی بیت کوین می باشد و همه را به سرمایه گذاری بدون درنگ بر روی این رمز ارز فرا می خواند! توییت او به سرعت توسط مردم به اشتراک گذاشته شد که نمایانگر خوشبینی سرمایه گذاران به آینده ی این رمزارز می باشد.