کاردانو در یک قدمی ورود به درگاه پرداخت فروشگاه ها

کاردانو در یک قدمی فروشگاه ها
کاردانو در یک قدمی فروشگاه ها

یک توسعه دهنده ی استرالیایی تقریبا در آخرین مراحل توسعه ی نرم افزاری به منظور استفاده از توکن ADA و دیگر توکن های بستر کاردانو در انجام پرداخت ها می باشد. 

جرونیمو بکز انجام این کار را به صورت داوطلبانه شروع نموده است. او می گوید که نه تنها به خاطر تعلق خاطر به این ارز، بلکه با توجه به سرمایه گذاری اش روی آن، کاردانو را هدف این پروژه قرار داده است. همچنین می گوید که کاردانو را آماده ترین بلاکچین برای ورود به صنعت می داند که قابلیت رشد سریع از خود نشان می دهد.

بر خلاف بقیه، فکر می کنم این یکی ساخته شده تا باقی بماند. بر خلاف اتریوم، ایاس، ترون و بقیه شان که هنوز در فاز آزمایشی برای کاربرد مقیاس بزرگ تجاری می باشند.

با توجه به متن باز بودن کدهای آن، توسعه دهندگان می توانند روی آن کار کنند و شخصی سازی صورت پذیرد و همچنین دریافت وجه توسط فروشگاه ها را بدون حضور واسطه ممکن می سازد. پس از نصب برنامه کاربر هزینه را مستقیما به حساب فروشگاه واریز می کند و هیچ فرد دیگری این موارد را مشاهده نمی کند.

هم اکنون نیز پرداخت به کمک بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لیت کوین و دش در فروشگاه های شاپیفای ممکن می باشد اما انجام این کار نیاز به یک واسطه همچون بیت پی، گوکوین، کوین پیمنتز و کوین بیس کومرس دارد.

البته انجام این کار با مشکلاتی هم همراه می باشد. بکز در حین ساخت نرم افزار به مشکلی مرتبط با یکی از پروتکل های کاردانو برخورد که مجبور ساخت یک کیف پول از صفر شد که همین کار چیزی حدود 2 ماه زمان برده است. این کار به منظور ایجاد قابلیت تشخیص تمام تراکنش ها حتی با مقادیر کوچک صورت پذیرفته است.

یه مرور امکان پشتیبانی از افزونه ها وخدماتی همچون محاسبه  ی خودکار و جدا کردن مالیات از دارایی های موجود در کیف پول ها نیز به آن اضافه خواهد شد. بدین ترتیب احتمالا تا انتهای سال میلادی شاهد رونمایی از این نرم افزار خواهیم بود.

همچنین بکز پروپوزالی به کاردانو پراجکت کاتالیست ارسال کرده که احتمالا برنده ی جایزه ی 200.000 دلاری تعیین شده برای پروپوزال برنده بشود.