پیغام مخفی شده پشت تراکنش های ارسالی به حساب هکرهای توییتر

پیشتر اکانت بسیاری از افراد مطرح و تاثیرگذار جهان در توییتر هک شد و از آن برای کلاه برداری از مخاطبان با اهدای بیت کوین استفاده شد. در این بین کاربران خبره ی ردیت متوجه پیغام های پنهانی در تراکنش های بیت کوین به حساب هکر ها شدند.

اصلی ترین حساب های مورد استفاده در این هک متعلق به جو بایدن، ایلان ماسک، جرج والاس، بیل گیتس، کانیه وست، کیم کارداشیان، ویز خلیفه، وارن بافت، مایک بلومبرگ، باراک اوباما و جف بزوس می باشند. پیغام ارسالی در این اکانت ها وعده ی پرداخت 2 برابر هر میزان بیت کوینی که به آدرس کیف پول موجود ارسال شود، میداد.

در این بین فردی 0.00005348 بیتکوین –معادل نیم دلار- را طی هفت تراکنش به آدرس مورد نظر ارسال کرده و بابت این کار هزینه ی تراکنش 0.00121639 بیتکوینی -11.19 دلار- پرداخت کرده تا پیغام زیر را ارسال کند:

بخوانید همه ی

تراکنش های ارسالی را مثل متن

ریسک می کنید زمانیکه بیت کوین

برای بازی های توییتریتان استفاده می کنید

بیت کوین قابل ردیابی است

چرا مونرو نه

در پی این کلاه برداری 12.86 بیتکوین چیزی حدود 118.000 دلار دزدیده شد. هنوز مشخص نیست که پیغام برای هکرها ارسال شده است و یا اینکه مخاطب پیغام افرادیست که اقدام به ارسال کریپتو به حساب کلاه برداران کرده بودند.

چرا مونرو نه؟

مونرو (XMR) ارزی می باشد که در دنیای کریپتو بخاطر حریم شخصی شدیدتر (غیر قابل ردیابی بودن) نسبت به بیت کوین شناخته شده است. بسیاری این توکن را ارز مطلوب کلاه برداران می دانند.

این پیغام توانست بخشی از استفاده کنندگان بیت کوین را ترغیب به بررسی تفاوت هایش با مونرو کند.

یکی از کاربران ردیت می گوید:

“بعید می دانم کسانیکه از مونرو استفاده می کنند فریب کلاه برداری اینچنینی را می خوردند. عمده ی افراد ساده لوح بیت کوین دارند. مطمینم که هدف آنها در نهایت تبدیل ارزها به مونرو می باشد. صرافی ای که این اکانت در داخل آن است مطمینا مورد سوال قرار می گیرد. اما آیا این اتفاق یک تبلیغ خوب برای مونرو بود؟ من نمیدانم. اما قطعا امنیت و حریم خصوصی بالای آن را تبلیغ می کند.”

در این لحظه قیمت مونرو 71.04 دلار می باشد که نسبت به دیروز رشد 4.66% داشته در حالیکه بیتکوین همچنان حدود 9200 دلار است.