پاسخ ایلان ماسک به پیشنهاد مایکل سیلور در مورد بیت کوین

پاسخ ایلان ماسک به پیشنهاد مایکل سیلور
پاسخ ایلان ماسک به پیشنهاد مایکل سیلور

مایکل سیلور، مدیر عامل شرکت میکرواستراتژی، یکی از شرکت های نزدک، ایلان ماسک را تشویق نمود تا لطفی 100 میلیارد دلاری در حق سهامدارانش انجام داده و ترازنامه مالی شرکت تولید خودروهای الکتریکی خود را از دلار امریکا به بیت کوین تبدیل نماید. وی در ادامه می افزاید که “دیگر شرکت های اس اند پی 500 دنباله رو تو خواهند شد و در زمان مناسب تبدیل به لطف یک تریلیون دلاری می شود.”

زمانی که ماسک در مورد امکان پذیری چنین تراکنشی سوال نمود، سیلور که در طی ماه های اخیر بیش از 1.3 میلیار دلار بیت کوین خرید کرده است، پیشنهاد گفت و گویی آفلاین به منظور انتقال اطلاعاتش داد.

تایلر وینکلووس، مدیرعامل جمینی نیز به صحبت های این دو در توییتر پیوست و افزود نقدینگی زیادی وجود دارد تا این کار انجام شود. سیلور در مصاحبه های اخیرش نیز گفته بود که تسلا و دیگر شرکت ها باید بیت کوین را جایگزین دلار نمایند تا بتوانند قدرت خرید خود را حفظ نمایند.

“اگر تسلا 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری نماید، در عرض 12 ماه پولشان دو برابر می شود. اگر 2 میلیارد سرمایه گذاری نمایند، احتمالا سودی 10 میلیارد دلاری بدست می آورند. سوای این، هرکسی می تواند این کار را انجام دهد. اگر شما یک میلیاردر اهل پوشش ریسک می باشید، یک میلیارد دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید و این کار را اعلام نمایید.

البته ماسک در توییتی بعدا می گویدکه بیت کوین “کلمه ی امن” او می باشد. همچنین در ادامه جوکی! در مورد بیت کوین منتشر نموده و پس از آن می گوید که به نظر او بیت کوین به همان بدی پول می باشد.

تا بدین جای کار ایلان ماسک در حال مخابره ی سیگنال های متضادی در مورد بیت کوین بوده است و به نظر می رسد که او در نهایت هیئت مدیره ی کمپانی تسلا را مجاب به سرمایه گذاری روی داج کوین (dogecoin) نماید. در یک توییت توسط ماسک بدون هیچ حرفی تنها کلمه ی “داج” نوشته شده بود که منجر شد تا پس از این اشاره به داج کوین توسط مهمترین تحسین کننده ی این ارز، قیمت آن 20 درصد رشد نماید!!!