هشدار اصلاح قیمت بیت کوین

اصلاح قیمت بیت کوین
اصلاح قیمت بیت کوین

در آخرین مراحل پرونده ی صرافی ژاپنی ام تی گوکس احتمال دارد چیزی حدود 140.000 بیت کوین از دارایی های حصر شده باید مطابق ددلاین، تا پایان هفته ی جاری آزاد شوند.

بعد از چندین مرحله تاخیر، حال کاربرانی که در طی ورشکستگی این صرافی در سال 2014 دارایی های خود را از دست داده بودند حال در 15 دسامبر قرار است زمان تحویل بیت کوین های باقیمانده برایشان مشخص گردد. با توجه به افزایش شدید ارزش بیت کوین نسبت به زمان خرید آنها و همچنین خارج از دسترس بودن دارایی هایشان در طی این سالها احتمال زیادی وجود دارد که این افراد به منظور شناسایی سودشان دست به فروش بیت کوین هایشان بزنند. بدین ترتیب امکان دارد چیزی حدود 2.6 میلیارد دلار، بیت کوین وارد چرخه ی فروش در صرافی ها شود.

ام تی گوکس معروف ترین صرافی کریپتوکارنسی بود که توسط هکرها برای سرقت 860.000 بیت کوین موجود در این صرافی مورد حمله قرار گرفت. بعد از گذشت این سالها قرار است در یک طرح اعاده حیثیت، تنها 140.000 بیت کوین بین ذی نفعان تقسیم گردد.

گفتنی است که این مقدار بیت کوین چیزی حدود میزان بیت کوین استخراجی در طی 5 ماه می باشد و از همین رو بسیاری از تحلیلگران توصیه به رعایت جوانب احتیاط در معاملات دارند.

هرچند در کنار این خبر، انتظار می رود عواملی همچون اعلام برنامه ی شرکت میکرواستراتژی به منظور خرید 400 میلیون دلار بیت کوین در فاز بعدی تبدیل سرمایه ی این شرکت نیز بر قیمت ها اثرگذار باشد. بعلاوه اینکه کمپانی گری اسکیل و دیگر شرکت ها در حال خرید هرچه بیشتر بیت کوین می باشند.

بیت کوین پس از تغییرات شدی قیمتی هفته ی نسبتا آرامی را پشت سر گذاشته است اما بنظر می رسد که هفته ی جاری  حساسیت بالایی برای این رمزارز و بازار کریپتوکارنسی ها داشته باشد.