نصب خودپرداز بیت کوین در شرکت ایلان ماسک؛ گیگافکتوری تسلا

ایلان ماسک و بیت کوین
ایلان ماسک و بیت کوین

دقیقا مشخص نیست که این خود پرداز در چه زمانی نصب شده است اما به کمک گوگل مپ نمایانگر تنها یک کامنت می باشد که روز گذشته نوشته شده است. از همین رو معلوم است که این خود پرداز به تازگی نصب شده است.

خبر نصب این وسیله در صفحه ی یکی از کاربران توییتر منتشر شد که پس از آن منابع مجزایی نیز این خبر را تصدیق نمودند. همچنین با توجه به داده های شرکت سازنده ی این خودپرداز، این دستگاه فعال بوده و آماده ی خدمات دهی شبانه روزی می باشد. این دستگاه 10863 امین خود پرداز نصب شده در سراسر جهان می باشد.

خبر نصب این دستگاه در عمل خبر تعجب آوری نمی باشد زیرا ایلان ماسک علاقه ی شدیدی به فناووری های نوظهور دارد. حتی در بازه ای زمان ماسک گفته بود 0.25 بیت کوین را در اختیار دارد که آن را از یکی از دوستانش سالها پیش هدیه گرفته بوده است.

در برهه ای از زمان نیز گمانه هایی مبنی بر اینکه ماسک همان ساتوشی می باشد زده شد که ایلان، تمام این کمانه زنی ها را کتمان نمود.

همچنین در توییت اخیرش گفته است بانک های مرکزی همچون بانک مرکزی آمریکا، با تزریق و چاپ پول موجب شده اند بیت کوین در مقایسه با ارزهای معمول دارایی مطمینی بنظر بیاید. از زمان بحران 2008 اکثر بانک های مرکزی به منظور جلوگیری از فروپاشی اقتصادی دست به چاپ پول در مقیاس کلان زده اند.