میکرواستراتژی بیش از دولیت امریکا بیت کوین دارد

میکرواستراتژی
میکرواستراتژی

مایکل سیلور در خبری جدید، خرید 650 میلیون دلار بیت کوین جدید پس از افت قیمت از قله های آخر هفته تا کنون را اعلام نمود. شرکت میکرواستراتژی با خرید 650 میلیون دلاری جدید خود، 29.646 بیت کوین با میانگین قیمت 21.925 دلار، به دارایی های خود اضافه نمود. سیلور این خبر را درست بعد از بازگشت قیمت به 22.247 دلار در توییتی منتشر نمود.

همچنین این شرکت اوایل ماه اعلام کرده بود که قصد دارد با قروش 400 میلیون دلار اوراق قرضه، دست به خرید مقادیر بیشتری بیت کوین بزند. در نهایت فروش اوراق مبلغ 650 میلیون دلاری برای آنها به ارمغان آورد که همانطور که پیشتر اعلام شده بود صرف خرید بیت کوین شد.

در حال حاظر این شرکت 70.470 بیت کوین در اختیار دارد که با قیمت متوسط 15.964 دلار به ازای هر بیت کوین تهیه نموده اند. بدین ترتیب میکرواستراتژی پنجمین فرد نگهدارنده ی بزرگ بیت کوین جهان می باشد و در حال حاظر حتی از دولت ایالات متحده امریکا با دارایی 69.420 بیت کوین، یک پله جلوتر می باشد.

این شرکت سرمایه گذاری خود روی بیت کوین را در ماه آگوست با خرید 21.000 بیت کوین به ارزش 250 میلیون دلار شروع نمود. در آن زمان شرکت اعلام نمود که این اقدام به منظور جایگزینی بیت کوین بجای دلار به عنوان دارایی ذخیره ای می باشد تا دارایی های آن، از تورم دلار در امان بماند.

بدین ترتیب به مرور خرید های بیشتری از سوی شرکت رخ داد که می توان به خرید 425 میلیون دلاری آنها در ماه سپتامبر اشاره نمود.

سیلور علاوه بر این به دیگر شرکت ها نیز پیشنهاد نموده است که بیت کوین را جایگزین دارایی دلاری خود نمایند و در تازه ترین اقدام خود به ایلان ماسک، پیشنهاد داده است تا همانند او بیت کوین را به عنوان دارایی پایه ی خود قرار دهد. اقدامات میکرواستراتژی می تواند منجر به تشویق دیگر شرکت ها در لیست 500 شرکت برتر جهان به سرمایه گذاری روی کریپتوکارنسی ها گردد.