بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به قیمت 20.000 دلار معامله شد

معامله بیت کوین در 20000 دلار
معامله بیت کوین در 20000 دلار

امروز اتفاقی تاریخی برای محبوب ترین کریپتوکارنسی دنیا رقم خورد. تنها در فاصله ی 2 هفته، بیت کوین برای دومین بار سقف قیمتی خود را جابجا کرد و به قیمتی بالای 20.000 دلار دست یافت. اما اینبار افزایش قیمت بیت کوین تفاوت های اساسی با رالی صعودی سال 2017 دارد که می تواند به مرور قیمت این رمز ارز را به سطوحی بالاتر از قیمت فعلی هدایت کند. امروز با گذشت سه سال از سقف تاریخی سال 2017، نه تنها موسسات بسیاری خواستار سرمایه گذاری روی این رمز ارز می باشند، بلکه از این سرمایه ی دیجیتال به عنوان سرمایه ای امن به منظور حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم نیز یاد می گردد و شرایط شبکه ی بیت کوین به مراتب قدرتمندتر از گذشته می باشد.

در رالی 2017 خلا سرمایه گذاری موسسات معتبر در بیت کوین به شدت حس می شد که به عنوان عامل ناامنی سرمایه گذاری در آن به حساب می آمد. در رالی 2017 روند صعودی تنها با حضور فعالین و سرمایه گذاران شروع به حرکت نمود که با اقدام به فروش نهنگ های بازار کریپتو قیمت بیت کوین به مرور تا سطح 3000 دلار کاهش پیدا نمود. این در حالیست که سرمایه گذاران حقوقی عمدتا استراتژی های طولانی مدت تری در پیش می گیرند و از همین رو اطمینان و ثبات بیشتری با حضور آنان در بازار برقرار می گردد.

موسسات و افراد با سرمایه های بزرگ در حال حاظر بیت کوین را به عنوان یک دارایی به منظور حفظ ارزش سرمایه به حساب می آورند و از آن به عنوان طلای دیجیتال یاد می کنند. چندی پیش شرکت میکرواستراتژی حدود 450 میلیون دلار، بیت کوین خریداری نمود که موجب ترند کردن این گونه سرمایه گذاری میان دیگر موسسات گردیده است.

همچنین بیت کوین بازده بهترین نسبت به طلا و شاخص اس اند پی500 از خود به نمایش گذاشته است. در شرایطی که هر دوی آنها سقف قیمتی گذشته ی خود را شکسته بودند بیت کوین توانست بازدهی بهتری بدست آورده و حتی صحبت های جدی تری در زمینه ی ورود وال استریت به بازار کریپتوکارنسی ها به گوش می رسد.

علاوه بر این شبکه ی بیت کوین در حال حاظر 500.000 دلار در ثانیه تراکنش و جابجایی پول در سراسر جهان دارد. این به معنی نقل و انتقال 627/4 میلیارد دلار در شبانه روز می باشد. با افزایش سختی شبکه و هش ریت، شبکه ی بیت کوین ده برابر امن تر از سال 2017 می باشد.

با تمام این موارد به نظر می رسد که بیت کوین توانسته است اعتماد عمومی را به خود جلب نماید. با ادامه ی این مسیر فارق از نوسان های قیمتی، می توان روندی صعودی برای این رمزارز در طی سال های آینده متصور بود.