مخالفت ترامپ با بسته ی محرک اقتصادی و اثر آن بر بیت کوین

با ارایه ی طرح بسته های حمایت اقتصادی به ارزش 900 میلیارد دلار، بیت کوین با واکنشی مثبت به این خبر جهشی بیش از 5 درصد در قیمت خود تجربه نموده بود. در همین حین، با مخالفت دونالد ترامپ با این طرح، که حمایت مجلس نمایندگان و سنای آمریکا را جلب کرده بود، این روند صعودی قیمت متوقف شد. بدین ترتیب برخی تریدر ها ریسک سرمایه ی در معرض بیت کوین خود را کاهش داده اند و پیشبینی می کنند با تاخیر در تخصیص این بسته ی حمایتی، احتمال بهبود اندیس دلار وجود دارد.

این روزها وضعیت قیمتی بیت کوین در شرایط نامشخصی قرار دارد. در ابتدای هفته این رمزارز کار خود را در ناحیه ی قیمتی منفی شروع کرد و سرمایه گذاران در حال شناسایی سودهای خود بودند. با انتشار خبر ویروس جدید جهش یافته ی کرونا و ایجاد تردید در مورد امنیت شاخص دلار، رشد قیمتی از خود نشان داد اما در ادامه همراه به بازار سهام و طلا افت قیمتی را تجربه نمود. درست در همینجا خبر بسته ی محرک اقتصادی 900 میلیارد دلاری، موجب جهش قیمتی 5 درصدی شد.

اما با خودداری ترامپ در امضای اسناد، پروسه ی چند ماهه ی سپری شده برای تدوین آن درگیر کش و قوس اداری طولانی تری خواهد شد. او گفته است که از مجلس درخواست جزئیات بیشتر دارد که در حال حاظر با موافقت نانسی پولسی همراه شده است.

تحرکات اخیر قیمتی موجب ایجاد یک ناحیه ی رنج قیمتی برای بیت کوین شده است. در صورت شکست این ناحیه رو به بالا می توان انتظار رشد قیمت به اندازه ی میله ی الگوی پرچم، تا حدود 28.500 دلار را مد نظر قرار داد. اما در صورت شکست ناحیه به سمت پایین حرکت قیمت به سمت حمایت 19.500 دلاری و 18.500 دلاری در گام اول می تواند رخ دهد.