عبور تراکنش روزانه تتر از بیت کوین چه معنایی دارد؟

عبور تراکنش روزانه تتر از بیت کوین
عبور تراکنش روزانه تتر از بیت کوین

تتر (USDT)، پرچمدار کوین های با قیمت ثابت، با توجه به گزارش بلومبرگ در آستانه ی پشت سر گذاشتن بیت کوین در تراکنش روزانه می باشد.

نیک کارتر، یکی از بنیان گذاران این کمپانی می گوید که این پشت سر گذاشتن بیتکوین امکان دارد در همین فصل رخ دهد و می گوید:

“با این سرعت، بنظر می رسد تتر به تنهایی ظرف یکی دو ماه آینده به بیت کوین می رسد.”

ارزش پولی کوین های قیمت ثابت در فصل گذشته از 3.8 میلیارد به بیش از 12 میلیارد دلار رسیده است. طبق گزارش یو تودی، گردش تتر در 15 جولای رسما از 10 میلیارد دلار عبور کرد.

در حال حاظر بجز تتر تنها 2 ارز دیگر با ارزش کل بازار ده رقمی وجود دارد (بیتکوین و اتریم). این در حالیست که ماه پیش تتر از نظر میزان تخمینی تراکنش های روزانه از بیت کوین پیشی گرفت.

حتی در ماه آوریل 2019 این رقیب دلار-پایه ی بیت کوین توانست گوی سبقت را از بیت کوین در مبادله با دلار برباید.

رشد ده برابری تتر های موجود در بازار از پیک قیمت ها در بازار گاوی قبلی تا الان عمدتا ناشی از درخواست موجود در بازار برای فرار از تلاطم قیمت ها در بازار نزولی بوده است.

همچنین بسیاری از تجار چینی برای دور زدن قوانین سختگیرانه ی کشورشان در نظارت های مالی به استفاده از این ارز روی آورده اند.

با تمام این اوصاف کارتر معتقد است که تسلط تتر خطری برای بیتکوین و دیگر ارزها نمی باشد.  وی معتقد است این نقش ارزهای خود محور را کمرنگ نمی کند؛ اما این ارزها بخشی از آن فواید و برتری هایی که از آن دم می زدند را به ارزهای قیمت ثابت باخته اند.

حرف و حدیث های زیادی پشت سر تتر وجود دارد، از عدم وجود پشتوانه دلاری برای بازپرداخت اینهمه توکن، پرونده های قطور شکایت ها که به ورود آدرس های اتریوم به بلکلیست این ارز و رقیب اصلی آن سیرکل شده است.  هرچند این اقدام برای جلوگیری از دسترسی برخی سودجویان از دسترسی به منابع مالی نامشروع لازم بود، اما بحث هایی در مورد متمرکز بودن ماهیت کوین های قیمت ثابت بوجود آورد.