بیت کوین سوار بر موج به پیش می تازد : عبور از مرز 23.000 دلار

قیمت بیت کوین این پنجشنبه با عبور از 21 و 22 هزار دلار به سطح 23 هزار دلاری رسیده است. در همین حین پس از جهش خیره کننده ی قیمت در روزهای اخیر مجددا عده ای از تحلیلگران معتقدند که رسیدن به قیمت 100.000 دلاری و بالاتر به ازای هر بیت کوین نه تنها ممکن می باشد، بلکه برخی این رقم را رقمی ناچیز برای اهداف قیمتی بیت کوین می دانند.

در محدوده ی قیمتی 21.000  و 21.500 دلاری صف های فروش بزرگی در مقابل رشد قیمتی بیت کوین وجود داشت که عبور از این ناحیه امید برای رشد قیمت بیت کوین به محدوده های بالاتر در کوتاه مدت را افزایش داده است. بسیاری رالی صعودی قیمت بیت کوین را منتسب به افت جایگاه دلار و شرایط نامناسب اقتصادی می دانند که این امر در کنار بهبود نظرات نسبت به توانایی بیت کوین به عنوان سرمایه ای جایگزین برای ارز های دولتی، موجب رشد قیمت آن شده است.

با این وجود در شرایط فعلی به نظر می رسد سقف تکنیکالی 23.900 دلاری حداقل در کوتاه مدت قادر به توقف قیمت بیت کوین گردد و در شرایط فعلی اصلاح قیمتی محتمل می باشد.

آیا هدف 100.000 دلاری محتمل می باشد؟

ویلی وو یکی از تحلیلگران مطرح دنیای کریپتوکارنسی می گوید با استفاده از مدل سازی ارزش بازار بیت کوین معتقد است هدف 100.000 دلاری بیت کوین رقمی به مراتب ناچیز برای بیت کوین به حساب می آید زیرا نه تنها دید مناسبی در بازار نسبت به آینده ی این رمزارز وجود دارد، بلکه کمبود شدیدی در سمت عرضه وجود دارد. او در ادامه می افزاید که قدم بعدی برای بیت کوین بدست آوردن سطح قیمتی 55 هزار دلاری می باشد.

وو می گوید اهمیت قیمت 55 هزار دلاری بیت کوین در این است که ارزش بازار این رمز ارز را به حدود 9 تریلیون دلار می رساند که معادل 10 درصد ارزش بازار طلا می باشد. طلا به عنوان مرجعی مهم در دنیای کریپتو به حساب می آید زیرا این فلز گران بها به عنوان سرمایه ای امن در بازارهای سنتی به حساب می آید.

در عین حال آنتونی پمپلیانو، یکی از بنیانگذاران و شرکا مورگان کریک دیجیتال، احتمال می دهد که تا سال 2029 ارزش بازار بیت کوین از بازار طلا پیشی بگیرد.

همچنین در همین اواخر بانک جی پی مورگان در تخمینی از سرمایه های محتمل برای ورود به بازار بیت کوین در آینده ی نزدیک به رقم 600 میلیارد دلاری رسیده بود که ورود چنین سرمایه ای به بازار بیت کوین به راحتی می تواند قیمت را به سوی 100.000 دلار و بالاتر سوق دهد.