سرمایه گذاری 600 میلیارد دلاری در رمز ارزها در تازه ترین تخمین جی پی مورگان

سرمایه گذاری در رمزارزها
سرمایه گذاری در رمزارزها

به تازگی در گزارشی از بلومبرگ عنوان شده ، جی پی مورگان، بزرگترین بانک ایالات متحده اعلام کرده است که چیزی تا حدود 600 میلیارد دلار دارایی پتانسیل حرکت و سرمایه گذاری شدن روی بیت کوین را دارند!!! بدین ترتیب این رقم برآورد بدست آمده از سرمایه گذاری 1 درصد از دارایی بیمه ها و صندوق های بازنشستگی در امریکا، اروپا و ژاپن می باشد.

نیکولاس پنیتیرزولو، تحلیلگر جی پی مورگان نوشته است که بیت کوین در سال آینده با رشد تقاضا از سمت موسسات روبرو خواهد شد. اخیرا بیمه ی عمر مشترک ماساچوست – با دارایی بالغ بر 235 میلیارد دلار- سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری روی بیت کوین انجام داد که موجب غافلگیری فعالان بازار کریپتو شده بود. از همین رو وی معتقد است شرکت های بیشتری چنین رویه ای را در پیش خواهند گرفت که موجب سرمایه گذاری دومینویی و زنجیروار شرکت ها خواهد شد.

هرچند که مدیرعامل جی پی مورگان همچنان نظر محتاطانه ای نسبت به بیت کوین دارد اما نظراتش با استراتژیست های این بانک همخوانی ندارد و تحلیلگران این بانک بیش از پیش گارد صعودی نسبت به بیت کوین گرفته اند و اخیرا در توییتی نوشته بودند که:

پذیرش و سرمایه گذاری روی بیت کوین توسط موسسات تازه شروع شده است در حالیکه سرمایه گذاری روی طلا توسط آنها خیلی وقت است که در جریان است .

این امر به مرور زمان می تواند تحدیدی جدی برای طلا به حساب بیاید. صندوق های ای تی اف بر مبنای طلا در حال از دست دادن سرمایه هایشان می باشند در حالیکه رمزارزها دو هفته ی فوق العاده را از نظر جذب سرمایه پشت سر گذاشته اند.