12 سال پس از خلق بیت کوین، ساتوشی 31 امین فرد ثروتمند دنیا

ساتوشی 31 امین فرد ثروتمند دنیا
ساتوشی 31 امین فرد ثروتمند دنیا

در حرکت 2 روز پیش بیت کوین توانست به سقف 34.800 دلاری دست یابد و ارزش بازار این رمزارز از غول تجاری چینی، علی بابا، فراتر رفت.
در جولای 2020 ویل آلرت تخمین زده بود که خالق بیت کوین، توانسته است که 1.125.150 بیت کوین پیش از ناپدید شدنش استخراج نماید. با فرض زنده بودن ساتوشی، و حفظ دارایی هایش تا به امروز، جمع دارایی بیت کوین اون باید بیش از 39 میلیارد دلار باشد. با چنین دارایی ای او هم اکنون در جایگاه 31 امین فرد ثروتمند دنیا قرار می گیرد. هرچند که افراد ناشناس و با نام مستعار وارد لیست ثروتمندترین های جهان مجلات معتبر نمی شوند.


شبکه ی بیت کوین در 3 ژانویه ی 2009 با ماین کردن اولین بلاک توسط ساتوشی ایجاد گردید. ماه پیش تراکنش ششصد میلیونم این شبکه صورت گرفت تا یک نقطه ی تاریخی برای مقبولیت بیت کوین رقم بخورد. در طی این سال ها دنیای کریپتو با چالش های فراوانی روبرو بوده اما همچنان رو به جلو حرکت نموده است و هم اکنون لیستی بلند و بالا از ثرمایه گذاران بیت کوین که به ثروتی بالای میلیاردر دلار رسیده اند شکل گرفته است. بیت کوین در دوازده سال گذشته توانسته است جایگاه اول خود در میان رمزارزها را حفظ نماید و باید دید که در ادامه ی راه آیا کارایی لازم برای رفع نیازهای روز افزون صنعت کریپتوکارنسی را خواهد داشت و یا خیر.