رشد قیمت بیت کوین تا 10.200 دلار

بیت کوین 10200
بیت کوین 10200

قیمت بیت کوین در 26 جولای به نزدیکی 10.300 دلار رسید. در تحلیل این قضیه به طور کلی 2 از دو عامل کلیدی در روز گذشته می توان نام برد. یکی رشد قیمت ها برای نقد کردن پوزیشن های فروش بسیار زیادی که جلوی رشد قیمت را گرفته بودند ( جمع کردن حجم قابل توجهی از معاملات و حرکت قیمت خلاف روند آنها برای دریافت سود و متضرر کردن فروشندگان) و دیگری نقد کردن سود حاصله از روند صعودی هفته های اخیر آلت کوین ها.

رشد قیمت بیت کوین همراه بود با افت قیمتها در بسیاری از آلت کوین ها از جمله توکن های دیفایی که این روزها خوش درخشیده بودند. بنظر می رسد که معامله گران اقدام به سرریز سودهای حاصل در روند صعودی اخیر بر روی بیت کوین نموده اند که با افزایش قیمت بیت کوین و کاهش قیمت آلت کوین ها همراه شده است که حرکتی در راستای ایمن سازی سرمایه و سودهای شناسایی شده می باشد.

همچنین عبور قیمت از 10.000 دلار موجب نقد شدن حجم قابل ملاحظه ای از پوزیشن های فروش شد. با رسیدن قیمت به 10.200 دلار موجب نقد شدن پوزیشن هایی در حدود 74 میلیون دلار تنها در بیت مکس شد که چنین حجمی از معاملات تنها در عرض چند ساعت امری معمول و عادی نمی باشد.

حال در این شرایط بسیاری از سرمایه گذاران به آینده ی بیت کوین در کوتاه مدت امیدوارند و خروج از مثلث قیمتی این هفته ها را تازه آغاز حرکت قیمت به سمت 50 هزار دلار می دانند. هرچند که هنوز قیمت بیت کوین کمتر از قله ی فوریه 2020 می باشد و تا تثبیت بالای 10.473 نمی توان با اطمینان از عبور با قدرت بیت کوین از مقاومت حساس و مهم 10.000 دلار سخن گفت.