رشد قیمت بالای 10% در یک روز

جهش قیمت بیت کوین
جهش قیمت بیت کوین

تلاطم قیمت بیت کوین در هفته های اخیر به مراتب کاهش یافته است. در عین حال این ارز طولانی ترین مدت زمان حضور خود بالای قیمت 10.000 دلار را در تاریخ خود تجربه می کند که بنظر نوید بخش شروع روند صعودی جدیدی در این رمز ارز می باشد.

تلاطم بیت کوین معمولا به کمک قیمت اوراق اختیار معامله ی آن ارزیابی می شود. هرچه قیمت اختیار معامله بالاتر باشد احتمال حرکت ناگهانی قیمت نیز بیشتر می باشد. در حال حاظر به کمک همین امر، تلاطم قیمت بیت کوین در ماه گذشته حدود 45 درصد می باشد که 36 درصد کمتر از تلاطم 71 درصدی مشاهده شده قبل از روند ثابت فعلی می باشد که معمولا چنین شرایطی موجب حرکت ناگهانی قیمت بیت کوین در هر جهتی می تواند باشد.

شرایط فعلی مشابه شرایط 27 ژوئن می باشد که در این تاریخ بیت کوین با حرکت ناگهانی و رشد یازده درصدی در یک روز، دومین صعود بزرگ روزانه ی خود در تاریخش را تجربه کرد. این همان جاییست که بیت کوین در روند روزانه شروع به حضور بالای 10.000 دلار نموده و تا کنون قیمت آن در همین ناحیه باقی مانده است که به طولانی ترین دوره ی تاریخ بیت کوین با قیمت روزانه ی بالای 10.000 دلار بدل گردیده است.

از همین رو با توجه به شرایط پیش روی بازار، بهتر است برای حرکت ناگهانی قیمت در این شرایط آماده بوده در صورت ترید مدیریت سرمایه را به طور جدی تری لحاظ نمایید.