تغییر حساسیت بیت کوین به عوامل اقتصادی از نظر سردبیر بلومبرگ

تغییر حساسیت بیت کوین به عوامل اقتصادی
تغییر حساسیت بیت کوین به عوامل اقتصادی

جو ویسنتال، سردبیر بلومبرگ در توییت اخیر خود می گوید که بیت کوین در حال تبدیل به دارایی مالی حساس به عوامل کلان اقتصادی می باشد. وی به عنوان یکی از مخالفان سرسخت بیت کوین شناخته می شود که در این توییت همبستگی بیت کوین و طلا را شگفت انگیز می خواند.

طی روز جاری بیت کوین، فلزات گرانبها  و نزدک 100 همگی با افت مشهود مواجه شدند. قیمت طلا با افت تا حدود 2014 دلار پس از یک رشد خیره کننده با 2.3 درصد افت مواجه شد. در همین حال اندیس دلار امریکا در 7 آگوست رشد 0.85 درصدی داشت که بدین ترتیب بازدهی بهتری نسبت به شش ارز فیات اصلی دیگر از خود به نمایش گذاشت.

بنظر می رسد عامل این حرکت مثبت ارزش دلار در گزارش شغلی “بهتر از حد انتظار” می باشد که نشان می دهد ایالات متحده توانسته است حدود 1.8 میلیون نفر را طی ماه گذشته صاحب درآمد نماید.

دیوید مگر از های ریدج فیوچرز معتقد است که شرایط تا حدی بهتر از پیش بینی شده در گزارش ارایه شده از اشتغال زایی ایالات متحده طی ماه گذشته می تواند نشانگر کاهش سیاست های محرک اقتصادی از طرف دولت باشد. اصلی ترین اثر این تغییرات بر چاپ اسکناس های جدید خواهد بود که عامل اصلی محرک قیمت بیت کوین و فلزات گران بها می باشد.

اتریوم، دومین ارز یزرگ بازار کریپتو نیز ضربه ای بزرگتر از بیت کوین را در قیمت خود متحمل شد و طی 2 روز گذشته بیش از 10% ریزش قیمت را تجربه کرده است.

ویسنتال پیش از این رشدهای اخیر بیت کوین را سواری گرفتن از رشد فزاینده ی دیفای ها ارزیابی کرده بود و آن را جدای از اثر محدودیت و کمبود منابع بیت کوین بر قیمت ارزیابی نموده بود.