تست مثبت کرونای ترامپ، طلا، بیت کوین و آلت کوین ها

با اعلام خبر مثبت بودن تست کرونای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، بیت کوین و بازار سهام شاهد ریزش بودند و قیمت طلای جهانی حرکتی صعودی از خود نشان داد.

معاملات آتی سهام با انتشار خبر ابتلا به کرونای رییس جمهور امریکا، روندی نزولی مطابق پیش بینی ها از خود نشان دادند. اما در این بین رمزارز ها حرکتی نزولی در پی انتشار این خبر داشتند.

چند ساعت بعد از انتشار خبر بیت کوین ریزشی 4/2 درصدی از خود نشان داد که در پی آن قیمت این ارز دیجیتال از 10.650 دلار به زیر 10.400 دلار ریزش کرد. هرچند این ریزش تداوم پیدا نکرد و قیمت این رمزارز به بالای 10.500 دلار برگشت که در عمل برای این دارایی پر تلاطم حرکت قیمتی مشهودی در پی انتشار اخبار کاخ سفید نمی باشد.

در حقیقت در حال حاظر خبر مرتبط با اتهامات وارده به بیت مکس در مورد عدم اتخاذ تدابیر مناسب ضد پولشویی اصلی ترین خبر تاثیر گذار بر قیمت تلقی می گردد. به طوریکه روز قبل از انتشار خبر ابتلای ترامپ به کووید-19، انتشار اتهامات علیه مالک بیت مکس موجب افت 4 درصدی قیمت بیت کوین شد!

در حال حاظر بیت کوین در محدوده ی مقاومت هفتگی می باشد که افت بیشتر قیمت، ما را به سمت حمایت 10.200 دلاری خواهد برد و در صورت شکست آن ناحیه ی 10.000 دلار مانعی جدی برای افت بیشتر قیمت به شمار می آید.

اتفاقات اخیر موجب شده تا برخی از فعالان بازار بر روی تفاوت روند حرکتی بیت کوین و طلا مانور دهند. این عده می گویند که با وجود حرکت صعودی قیمت طلا به بالای 1900 دلار، بیت کوین روند صعودی از خود نشان نداده است و همین مورد را دست آویزی برای بحث پیرامون عدم ارتباط میان طلا و بیت کوین قرار داده اند.

شرایط آلت کوین ها چگونه است؟

این خبر موجب ریزش 7 میلیارد دلاری بازار کریپتوکارنسی ها شد که در این بین بنا به روال معمول، آلت کوین ها ضربه ی شدید تری خوردند.

اتریوم افتی در حدود 5 درصد در ریزش قیمت به 344 دلار را تجربه کرد، ریپل حدود 3.% ریزش به محدوده ی 0.233 دلار را پشت سر گذاشت. پلکادوت، چین لینک، کاردانو، مونرو و تزوس نیز ریزش های بزرگتری را شاهد بودند که مقدار آن بین 7 تا 8 درصد  برای هر کدام بود. این ریزش برای توکن های دیفای مثل یرن فایننس، سینتتیکس، UMA و سوشی سواپ، به مراتب شدید تر و در محدوده های دو رقمی بوده است.

این ریزش ها هر چند بزرگ، اما تنها جزئی از طبیعت بازار کریپتوکارنسی به شمار می آیند و به نظر می رسد که شرایط تا حد زیادی تحت کنترل بوده و شاهد به راه افتادن حمام خون در بازار رمزارزها نمی باشیم.