بیت کوین به عنوان دارایی خزانه شرکت ها، ایلان ماسک نفر بعدی می باشد؟

ایلان ماسک و بیت کوین
ایلان ماسک و بیت کوین

شرکت اسکوئر نیز پس از میکرواستراتژی به جمع شرکت هایی پیوست که بیت کوین را جایگزین پول نقد به منظور حفظ ارزش دارایی های شرکت نموده اند. این شرکت توسط جک دورسی مدیرعامل توییتر، هدایت می گردد. خبر خرید حدود 50 میلیون دلار بیت کوین توسط این شرکت، موجب جهش قیمت بیت کوین از 10.500 دلار به حدود 10.900 دلار شد که نشان از تاثیر مثبت این خبر در بین سرمایه گذاران بازار کریپتو می باشد.

همین باعث شده تا افرادی همچون کمرون وینکل واس و برادرش تایلر صحبت هایی راجب تبدیل شدن بیت کوین به دارایی خزانه ی شرکت ها بکنند و این خرید های دومینو وار شرکت های مطرح را به شروع سونامی ای بزرگ در دنیای کریپتو تشبیه کنند.

آنتونی پومپلیانو نیز می گوید که بعد از افراد، ابتدا شرکت ها و سپس بانک های مرکزی شروع به سرمایه گذاری های مشابه نموده و نظر کمرون را در پیش خواهند گرفت. همچنین کمرون می گوید که انتظار دارد یکی دیگر از چهره های خوش فکر، شروع به سرمایه گذاری در بیت کوین نماید.

آیا ایلان ماسک بیت کوین و یا داج کوین را برای شرکت هایش انتخاب خواهد کرد؟

جک دورسی می گوید که خرید بیت کوین به عنوان دارایی خزانه شرکت را پس از گفت و گویی با پیر ریچارد در پیش گرفته است که منجر شد تا اسکوئر پا جا پای میکرواستراتژی بگذارد.

حال گمانه زنی های بسیاری در توییتر حول این سوال که نفر بعدی برای حرکت در این مسیر چه کسی می تواند باشد، شروع شده است. جان کاروالهو معتقد است که ماسک نفر بعدی در این عرصه خواهد بود. ایلان ماسک مدتهاست که بخاطر صحبت های محافظه کارانه اش در مورد بیت کوین، شناخته شده می باشد. اما بنظر می رسد که بیت کوین، ارز مورد علاقه ی ایلان ماسک نباشد و احتمال دارد او دست به اقدامی متفاوت بزند.

کایل ترپی جوکینگلی، خبرنگاری است که می گوید ماسک برای علاقه اش به داج کوین معروف می باشد و او احتمال می دهد ماسک این ارز را بجای بیت کوین برای سرمایه گذاری انتخاب نماید.