بیتکوین و درجا زدن این روزها

بیتکوین و درجا زدن این روزها
بیتکوین و درجا زدن این روزها

موسسه ی آنالیز کریپتوی سانتیمنتال اخیرا متوجه یک کمبود نگران کننده در شبکه ی بیت کوین شده است. این موسسه در توییت اخیر خود با اشاره به این موضوع می گوید که قیمت ها معمولا با رشد شدید حرکت توکن ها، رشد می کند.

مدل طراحی شده توسط این موسسه نشانگر ارتباط میان قیمت و نرخ نسبی تراکنش بیتکوین می باشد. این نرخ نسبی عبارت است از نسبت کل ارزش بازار بیتکوین به ارزش معاملات جاری در روز.

افت میزان چرخ بیتکوین در بازار نسبت به کل ارزش بازار بیتکوین نشانگر بالا بودن قیمت بیتکوین در این مدل می باشد و برعکس افزایش میزان بیتکوین در چرخه در بازار نسبت به مارکت کپ بیتکوین نشان از پایین بودن قیمت و احتمال رشد می باشد.

این مدل در حال حاظر نشانگر پراکندگی خرس های بازار در روزهای اخیر می باشد که یک افت قیمت را با شرایط فعلی برای بیتکوین متصور می شود.

این روند نوسانی بیتکوین در یک بازه ی قیمتی ثابت همراه با رشد شارپ در برخی آلتکوین ها بوده است. هفته ی پیش چین لینک (LINK) پس از یک رشد 80 درصدی به بالاترین قیمت تاریخش در 8.50 دلار رسید. کاردانو با قدرت جایگاه ششم در ارزش کل بازار را بدست آورده و در پی بدست آوردن جایگاه بیتکوین کش می باشد. در 17 جولای نیز استلار (XLM) با خبر قابلیت استفاده از کوین هایش در گوشی های سامسونگ گلکسی، راه خود را از روند بیتکوین جدا کرده است. حال سلطه ی بیتکوین به زیر 61 درصد رسیده که کمترین میزان از اواسط فوریه تا بحال است.