بهترین شمع هفتگی بیت کوین از زمان 20.000 دلار تا کنون؛ 5 نکته که باید در این هفته مد نظر قرار دهید.

بهترین شمع هفتگی بیت کوین
بهترین شمع هفتگی بیت کوین

بیت کوین در هفته ی جاری خود را به بالای 11 هزار دلار رسانده و پس از آخر هفته ی طوفانی، در این هفته تنها در عرض چند دقیقه بیش از 1200 دلار افت قیمت را تجربه کرد. این تلاطم به کدام سمت می رود؟

گپ های موجود در معاملات آتی

پیشتر تحلیل گران ارتباطی میان بیت کوین و بازار سهام متصور بودند که بیت کوین پس از بحران کرونا به مرور راه خود را از بازار سهام جدا کرده است. با این وجود بسیاری معتقدند که بیت کوین به بازار اوراق مشتقه ی خود، مخصوصا معاملات آتی، واکنش نشان می دهد.

با این اوصاف با توجه به گپ های قیمتی موجود، محدوده های 11450 تا 11600 با توجه به معاملات فیوچرز گروه CME و 10.800 به عنوان مقاومت و حمایت مطرح می شود. همچنین در صورت از دست رفتن حمایت 10.800 حمایت بعدی روی 10.000 دلار خواهد بود.

هشدار های پیرامون سقوط قیمت دلار

تنش روابط چین و آمریکا در کنار بسته های حمایت مالی ارایه شده از طرف واشنگتن برای مقابله با اثرات کرونا در هفته ی جاری ار جمله مهمترین عوامل تعیین کننده برای حرکت بیت کوین در هفته ی جاری می باشند در این بین شرایط کلی برای دولت امریکا با توجه به رشد موارد ابتلا مطلوب نبوده و در شرایط فعلی، بیش از بنیاد اقتصادی کشورها، موفقیت آنها در مهار کرونا به عنوان عاملی کلیدی در رشد و یا افت ارزش پول ملی آنها به حساب می آید.

. اقدام ترامپ در اعلام ممنوعیت استفاده کاربران از تیک تاک در آمریکا می تواند روابط چین و امریکا را وارد دور جدیدی از تنش کند. شایان ذکر است که حرکتی خودجوش توسط کاربران این اپلیکیشن در طی هفته های گذشته موجب رشد خیره کننده قیمت ارز دوجکوین (DOGE) شد که نشانگر احتمال تاثیرگذاری ممنوعیت این برنامه بر روی قیمت ها به طور مستقیم دارد.

طلا در نزدیکی 2000 دلار

رشد پیاپی قیمت طلا و نقره به مدت 8 هفته ی متوالی و افت اندکس دلار امریکا در بازارهای جهانی برای ششمین هفته ی متوالی در جریان است. با این شرایط و ادامه ی روند طلا احتمال افت بیشتر ارزش دلار و حرکت سرمایه به سمت دارایی های امن، می تواند بازار رمز ارزها را نیز مستعد جذب سرمایه و رشد نماید.

تمایلات ملموس خریداران بیت کوین

با عبور قیمت از 12000 دلار، بیت کوین مجددا در مرکز توجهات قرار گرفت. حال بررسی ها نشان از رشد شدید در انباشت بیت کوین در حساب ها دارد. همچنین با توجه به گوگل ترندز، با شروع تلاطم قیمت ها، جست و جوی بیت کوین و طلا با جهش مواجه شده است.

همچنین در بازارهای مشتقه، رشد واضح حجم معاملات اوراق اختیار نشانگر انتظار صعودی موسسات سرمایه گذاری برای کوتاه مدت و میان مدت بیت کوین می باشد.

کلک آلت کوین ها کنده نشده است

بیت کوین و آلت کوین ها از نظر سوددهی با هم مجادله می کنند. در این بین اتریوم با مقاومت هایی در بازه های زمانی مختلف دست و پنجه نرم می کند. در جولای گذشته، آلت کوین ها گوی سبقت را از بیت کوین ربوده بودند و سرمایه گذاران زیادی ره به سمت خود جذب کردند.

در بین آنها اتریوم با رشد انفجاری خود نگاه ها را به سمت خود جلب کرد، هرچند که در گذر از محدوده ی 400 دلاری ناموفق ظاهر شد.از سوی دیگر، بیت کوین نیز نتوانست بالای محدوده ی 11.500 دلاری کندل هفتگی خود را ببندد؛ که در صورت انجام آن می توانست بهترین عملکرد خود از زمان حرکت 20.000 دلاری تاریخی خود را ثبت کند.

ون د پپ می گوید به طور کلی بیت کوین در موقعیت ضعیف تری نسبت به اتریوم قرار دارد و ناحیه ی 11.500 دلاری را ناحیه ی مرگ و زندگی به حساب می آورد.