اگر بانکهای امریکا 1% داراییشان را بیت کوین بخرند

اگر بانکهای امریکا 1% داراییشان را بیت کوین بخرند
اگر بانکهای امریکا 1% داراییشان را بیت کوین بخرند

با افزایش علاقه ی موسسات به سرمایه گذاری در کریپتو، چراغ سبز دولت امریکا به بانکها برای نگهداری بیت کوین دور از انتظار نبود. آنالیزورها معتقدند که با سرمایه گذاری تنها 1% دارایی های بانکهای امریکا بر روی بیت کوین، قیمت این رمز ارز از مرز 20.000 دلار عبور خواهد کرد.

بانکها و صاحبان حساب ها ممکن است به منظور سرمایه گذاری، پخش ریسک های سرمایه گذاری و دیگر استراتژی های مالی اقدام به سرمایه گذاری بر روی بیت کوین به عنوان پادشاه کریپتوکارنسی ها نمایند. بدین منظور تخمینی 1% برای سرمایه گذاری روی این ارز دور از ذهن نمی باشد که قیمت این رمزارز را به بیش از دو برابر افزایش می دهد.

در حال حاظر تنها یکی از شرکت های نزدک (شرکت گری اسکیل) به تنهایی 2% از کل بیت کوین های در گردش را در اختیار دارد. تصور چشم انداز سرمایه گذاری ها با رفع موانع قانونی، کار دشواری نمی باشد.

بانک های امریکا در حال حاظر بیش از 20 تریلیون دلار دارایی دارند. که در صورت حرکت بخش کوچکی از این ثروت به سمت بازار کریپتو کارنسی, علی الخصوص بیت کوین به عنوان بزرگترین کریپتوی حال حظر، تغییرات مطرح شده دور از انتظار نمی باشد.

گری اسکیل یکی از بزرگترین صاحبان بیت کوین می باشد که امسال به همراه کمپانی اسکوئر بخش اعظم بیت کوین های ماین شده را خریداری کرده است.

هرچند ورود این حجم سرمایه و تاثیر نهایی آن بر بیت کوین هنوز جای بحث زیادی دارد. پیش از این نگرانی هایی در مورد توجه موسسات به گونه ای که منجر به تشکیل etf بیت کوین شود، آثار زیانباری بر کشف قیمت بیت کوین خواهد گذاشت.

هرچند که تحرکات اخیر، تنها بنیه ی حرکت صعودی بازار را قوی کرده است. پائول تودور جونز، یکی از سرمایه گذارانی که شدیدا در حال خرید بیت کوین می باشد اخیرا اعلام کرد که چیزی حدود 2% ثروتش را روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.