اولین قدم ها برای پذیرش کریپتو در آمریکا

اولین قدم ها برای پذیرش کریپتو در آمریکا
اولین قدم ها برای پذیرش کریپتو در آمریکا

مالکیت امن رمزارزها یکی از اصلی ترین عوامل به منظور اطمینان عامه مردم و پذیرش کریپتو در بین آنها می باشد. پیش ازین در ایالات متحده نیاز به مجوزی برای نگهداری کریپتو لازم بود و چنین خدماتی از کوین بیس و گمینی صورت می گرفت.

در تازه ترین تحولات دولت به بانک های معتبر امریکا مجوز نگهداری کریپتو ها را داده است. حال بانک ها قادر به ارایه ی خدمات نگهداری کریپتو ها و ارایه ی کلید کریپتوگرافیک برای دسترسی به حساب هایشان می باشند.

این خبر می تواند تاثیر زیادی بر صنعت کریپتو بگذارد.  با توجه به عدم حضور فیزیکی این ارزها، خدمات تکنولوژیکی و زیرساخت های جدیدی برای نگهداری رمزارزها توسعه خواهد یافت. در بخشی از بیانیه ی مربوطه به لزوم گسترش زیرساخت ها و ایجاد روش های نوین مالی به منظور ارایه ی خدماتی مشابه خدمات رایج بانکی به سپرده گذاران کریپتو تاکید می شود. همچنین حساب های امانی و غیر امانی توسط بانکها ارایه خواهند شد.

در این بین مدیر عامل یکی از بزرگترین کمپانی های ارایه کنندگان راهکارهای نگهداری کریپتو، ناتان مک کالی تغییرات اعمالی را برای صنعت کریپتو مفید می داند. وی می گوید که نبود قوانین شفاف در این عرصه، یک مانع بزرگ بر سر راه گسترش تجاری این صنعت می باشد و چنین بیانیه های کلی ای را گامی رو به جلو در مسیر حل مشکلات می داند.

مایک نووگراتز، یکی از سرمایه داران بزرگ امریکا ماه هاست که نسبت به عقب افتادگی امریکا در فینتک و بلاکچین هشدار می دهد. وی می گوید که سیاست گذاران  باید با تبیین قوانین و چهارچوبی سازنده، محیطی پویا و حمایتی برای شکوفایی این صنعت فراهم نمایند.