افت قیمت بیت کوین به زیر ۱۶.۹۰۰ دلار در پی واریز بیت کوین نهنگ ها

افت قیمت بیت کوین
افت قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با واریز بیت کوین های نهنگ های دنیای کریپتوکارنسی به صرافی ها، به زیر 17.000 دلار سقوط کرد. بدین ترتیب در 27 نوامبر با افزایش تحرکات قیمت به زیر 16.900 دلار سقوط کرد. اندیکاتور نمایانگر واریزها به صرافی ها وارد ناحیه خطر شده که در گذشته نمایانگر اصلاح دقیمتی در کوتاه مدت بوده است.

این در حالیست که روز قبل با افت چشمگیر قیمت انتظار می رفت تا قیمت بیت کوین با بازپس گیری سطح 17.000 دلار از تلاطم قیمتی خود بکاهد. در همین حین با واریز دارایی های نهنگ ها به صرافی ها، روند کوتاه مدتی مجددا به حالت نزولی خود بازگشت و بدین ترتیب شرایط به گونه ایست که قیمت بیت کوین این روزها به طور نوسانی و نزولی حرکت نماید.

هرچند که چنین سنارویو ای توسط برخی فعالان همچون “بیت کوین جک” پیش بینی شده بود. وی پس از نزول قیمت در سقف قیمتی بیت کوین در 19.000 دلار، گفت که بار دیگر شاهد این هستیم که 90 درصد افراد در اصلاح قیمتی بیت کوین زود دست به خرید میزنند و با افت بیشتر قیمت، در قیمت های پایین تر دست به فروش می زنند. در ادامه او معتقد است که بیت کوین پیش از بازگشت به مدار صعود، یک هفته روند نزولی و یا ثبات قیمتی را تجربه خواهد کرد.

کف قیمت بیت کوین کجاست؟

گمانه زنی های مختلفی بین تریدرها در مورد روند قیمتی در جریان است و برخی افت قیمت تا حدود 14.000 دلار را نیز محتمل می دانند.

تریدری معروف به “بیتلورین” می گوید که در این مرحله نزول قیمت به زیر 15.000 دلار نیز محتل می باشد. هرچند که امکان دارد بیت کوین روند اصلاحی خود را تا این قیمت ها ادامه ندهد اما در حال حاظر او بیشتر به شورت کردن اطمینان دارد تا خرید بیت کوین. همچنین تریدر مطرح بیت کوین تن وایز در ۲۵ نوامبر گفته بود که انتظار دارد بیت کوین به تدریج به سطوح حمایتی خود در ۱۴.۰۰۰ دلار نزول کند. این سطح حمایتی با توجه به سقف خرید های تابستان ۲۰۱۹ بوده است و از همین رو نقش مهم و حیاتی ای در روند قیمتی از خود به نمایش خواهد گذاشت.